Dobra książka Pucio zabawy gestem i dźwiękiem

Marta Galewska-Kustra – “Pucio. Zabawy gestem i dźwiękiem”

W życiu każdego rodzica przychodzi taki moment, kiedy ten nie może doczekać się pierwszych słów wypowiedzianych przez swoje dziecko. Co prawda nauka mówienia jest dość skomplikowanym do opanowania procesem, ale uwieńczenie jej słowem “mama” lub “tata” śmiało można porównać to otrzymania Nagrody Nobla. Wiadomym jest takżę, że nauka mówienia jest związana z poznawaniem różnbymi zmysłami. Nie tylko wzrokiem i słuchem. Poświęcony czas, energia, wzbudzanie zainteresowania w maluchu czy też tworzenie skojarzeń z pewnością są prostą drogą do sukcesu i pierwszych wypowiedzianych słów. Skoro mowa o nauce i poznawaniu świata równymi zmysłami, zdecydowanie pomocne w tym procederze będą książeczki z serii Pucio autorstwa Marty Galewskiej-Kustry. W szczególności skupimy sie na książeczce Pucio zabawy gestem i dźwiękiem (https://www.taniaksiazka.pl/pucio-zabawy-gestem-i-dzwiekiem-marta-galewska-kustra-p-1185314.html).

Książeczka idealna do zabawy

Maluch w fazie nauki mówienia, wszystko z najbliższego otoczenia tara się nazwać własnymi słowami, a właściwie dźwiękami, bo są to zazwyczaj wyrazy dźwiękonaśladowcze. Wyostrzając swoje zmysły i koncentrację wyraża zapał do zabawy, a tym samym pochłania nowe bodźce przekazywane mu przez dorosłych. Dzięki książeczce dedykowanej zabawom poprzez gestykulacje i naśladowanie dźwieków, dziecko przyswoi dużo nowych bodźców i co najważniejsze je zapamięta. Opisywany “Pucio” charakteryzuje się przede wszystkim dużą ilością kolorowych i ciekawych ilustracji, przyciągających uwagę malucha, ale co kluczowe; nie jest ich za dużo, a co za tym idzie maluchy nie rozpraszają się i nie nudzą.

Chwalony przez mamy – lubiany przez dzieci

Książeczka choć mała, cieszy się ogromną popularnością i przychylnościom mam. To co najważniejsze czyli samogłoski, a później proste złożone sylaby i wspomniane już wcześniej kolorowe ilustracje nadają się już dla kilkumiesięcznych dzieci. Co ciekawe, książeczka może być także pomocna jeśli chodzi o wykrywanie i diagnozowanie zaburzeń mowy u nieco starszych dzieci (w przedziale wiekowym około roku). Chodzi tu o fakt, że jeżeli roczniak ma problem z wypowiadaniem samogłosek, albo nie naśladuje pokazywanych mu ruchów, należy zwrócić na to uwagę i zasięgnąć porady specjalisty ( nie mylmy tu jednak wymagania od dziecka mówienia pełnymi zdaniami  czy recytowania wierszy).

Niebywale dużą zaletą jest także fakt, iż nie trzeba kupować żadnych skomplikowanych urządzeń, czy wymyślnych zabawek. Wystarczą w zupełności przedmioty codziennego użytku które posiadamy w domu, aby wcielić je do zabawy z dzieckiem.

People obraz autorstwa freepik - www.freepik.com

Related posts